Zdrowe gotowanie – jakich produktów unikać?


Gotując, chcemy żeby nasze jedzenie było jak najzdrowsze i jak najsmaczniejsze. Niestety często zapominamy o tym pierwszym i robimy tak, żeby nasz posiłek był najsmaczniejszy. Jednak można robić bardzo pyszne posiłki, a zarazem zdrowe dla naszego organizmu. Tutaj przeczytacie jak.

Zdrowy i smaczny posiłek

Chcąc przygotować zdrowy i smaczny posiłek na pewno musimy ograniczyć cukier. Zazwyczaj cukier dodajemy do różnych deserów, zapominając o tym że one i tak by były smaczne bez cukru. Słodkie ciaska można zastąpić świeżymi owocami i warzywami, które też są smaczne i przy okazji zdrowe.
Powinniśmy też ograniczyć sól, która jest groźna dla osób z nadciśnieniem. Sól, w dużych ilościach może wywoływać problemy z sercem, a także zwiększać nasze ciśnienie przez co powinniśmy dodawać jej do posiłków jak najmniej.
Warto też zastąpić czerwone mięso jego chudszym, białym odpowiednikiem. W czerwonym mięsie jest bardzo dużo niezdrowego dla nas tłuszczu, który gromadzi się w naszym organizmie i wywołuje problemy związane z nadwagą jak i zdrowiem.
Powinniśmy też unikać wszystkiego, co zawiera duże ilości sztucznych składników – na przykład chipsy lub ciastka ze sztuczną czekoladą. Zazwyczaj takie sztuczne przekąski odpowiadają za nadwagę, jak i złe samopoczucie ze względu na przyjęcie olbrzymiej ilości sztucznych rzeczy przez organizm. Takie przekąski też możemy zastąpić czymś zdrowym – na przykład kanapką z warzywami, płatkami kukurydzianymi z mlekiem lub po prostu jakimś owocem np. jabłkiem. Takie rozwiązanie jest dużo smaczniejsze i zdrowsze.

Czym możemy zastąpić cukier i sól?

Polecam w ogóle nie jeść produktów, które wymagają olbrzymiej ilości cukru i soli do ich wymagania. O wiele lepiej jest takie puste kalorie zamienić jakimś zdrowym owocem, który na pewno będzie smaczniejszy i bardziej się nim najemy. Nie należy oczywiście popadać w skrajność – jedzenie rzadko, małych ilości cukru i soli nam nie zaszkodzi. Czasami warto pozwolić sobie na zjedzenie czegoś nie koniecznie zdrowego dla naszego organizmu, żeby się rozluźnić i spróbować czegoś innego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *