Prezent na Dzień Mamy który można przygotować samemu

Prezenty z reguły kojarzą nam się z jakąś biżuterią, ciekawym gadżetem lub po prostu pieniędzmi. Często swoim bliskim na przykład na urodziny wręczamy plik banknotów, lub jakąś nowinkę technologiczną która może ich zaciekawić. Jednak takie coś nie jest dobrym rozwiązaniem jako prezent na Dzień Mamy (oraz jak można wywnioskować też na Dzień Taty). Dlaczego taki upominek jest zły, i na co go zamienić? Jeżeli jesteście zainteresowani odpowiedzą – zapraszam Was do przeczytania tego artykułu.prezent na dzień mamy

Prezent na Dzień Mamy – dlaczego powinien być symboliczny

Relacja z naszymi rodzicami jest zupełnie inna niż z innymi osobami – dlatego, jeżeli czegoś akurat nie potrzebują – powinniśmy podarować im prezent symboliczny. Dlaczego akurat symboliczny? Ponieważ taki prezent najbardziej odzwierciedla to, że kochamy naszych rodziców. Za pomocą symboli można przedstawić wszystko – nawet miłość. Dlatego ładna, spersonalizowana bombonierka z życzeniami lub zdjęciem na wierzchu będzie znacznie lepszym prezentem niż wręczony plik banknotów.

Taką bombonierkę można przygotować samemu

Zrobienie czekoladek to nie jest problem – wystarczy kupić czekoladę i odpowiednio ją uformować. Dobrą bombonierkę możemy przygotować z drewna – a następnie na niej wyryć dedykację dla naszej mamy. Każdy wie, że najlepszy prezent na Dzień Mamy to taki, który przygotujemy samemu. Do takiego prezentu można też dorzucić coś ciekawego – coś czego na pewno się nie spodziewacie, czyli:

Obiad

Na Dzień Mamy nie koniecznie musimy my do niej przyjeżdżać – możemy też my zaprosić naszą mamę do nas. Wtedy gotujemy jakiś ciekawy obiad, który rzadko spożywa się w naszych domach. Ja bym postawił na coś ciekawego, na przykład jakieś mięso w słodkim sosie. Do tego przygotować też możemy smaczny deser – jako że Dzień Matki jest pod koniec maja – to wtedy jest już ciepło, dlatego odpowiednim deserem będą lody z dodatkiem owoców i smaczną polewą. Następnie wręczamy naszej mamie bombonierkę, którą sami przygotowaliśmy (patrz punkt wyżej). I voila – nasz prezent, który podarowaliśmy mamie będzie zawsze pamiętany, i jeszcze bardziej wzmocni więzi rodzinne między nami a naszą mamą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *